Aktualności

21.01.2018

Masaż chiński Tui Na dla dzieci.

Pediatria i Tradycyjna Medycyna Chińska(TMC)
 
Chińska medycyna jest wysoce skuteczna w leczeniu wielu chorób wieku dziecięcego. Pediatryczny masaż Tui Na może pomóc zmniejszyć  ilość zażywanych leków i skutecznie zapobiec  powstawaniu chorób, a także  wzmocnić konstytucję osłabionych i chorowitych dzieci. Energia życiowa w ciele dziecka porusza się bardzo szybko i charakteryzuje ją duża zmienność, co oznacza szybkie zmiany w ich stanie zdrowia. Tak więc dzieci rozchorowują się bardzo łatwo, ale zdrowieńcza reakcja ich organizmu na masaż jest również bardzo dynamiczna. W przypadku choroby, zazwyczaj można zbalansować  system energetyczny dziecka za pomocą delikatnych technik masażu.  Z medycyną chińską bardzo skutecznie osiągamy stan homeostazy(równowagi) w organizmie dziecka.
 
Masaż Tui Na dla dzieci

Pediatryczny masaż chiński Tui Na jest formą terapii zewnętrznego oddziaływania na określone punkty akupunktury lub strefy refleksologiczne korelujące z narządami wewnetrznymi, w celu leczenia i zapobiegania chorobom dziecięcym. 

Pediatryczny masaż Tui Na opiera się na zasadach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej  i wchodzi w skład programu edukacyjnego dla lekarzy medycyny chińskiej. Masaż dla dzieci  ma szerokie zastosowanie w chińskich szpitalach i klinikach. Specjalna technika masażu Tui Na dla dzieci różni się znacząco od tej dla dorosłych, dzięki temu pozwala nam poruszać        i korygować przepływ energii życiowej dziecka bez zadawania bólu czy wywoływania poczucia dyskomfortu podczas zabiegu.

Głównymi wskazaniami do masażu Tui Na są:

  •          ostry ból brzucha, zaparcia, biegunki
  •          brak apetytu, zmęczenie
  •          nawracające przeziębienia, kaszel, katar, astma
  •          niespokojny sen, nocny płacz, moczenie nocne
  •          niepokój, pobudzenie, nadpobudliwość
  •          problemy skórne
  •          opóźniony rozwój

 

Tuina zmodyfikowana dla dzieci jest najbardziej skuteczna u pacjentów w wieku do 6/7 lat,  powyżej tego wieku rekomenduję akupressurę lub akupunkturę. Techniki masażu mogą być stosowane i często są efektywne nawet do 12stego roku życia. Masaż trwa ok. 30 min, składa się z 10-12 technik, które są dobierane indywidualnie dla każdego dziecka po przeprowadzeniu diagnostyki i wywiadu z rodzicami. Rodzice kontynuują wykonywanie masażu w domu, jeden raz dziennie lub częściej w przypadku stanów ostrych (np. przeziębienie), aż do następnej wizyty. Czasami masaż jest łączony ze stawianiem baniek.

Pamiętajmy, że miłość jest najlepszym lekarstwem dla naszych dzieci, dlatego jej siły nie powinniśmy lekceważyć. Myślę, że pediatryczny masaż Tui Na jest rozszerzeniem miłości i może pomóc w wielu dolegliwościach. Oczywiście, pediatryczny masaż Tui Na nie wyleczy wszystkich chorób naszych pociech i czasami wizyta u lekarza będzie konieczna, ale bardzo często masaż pomoże w najpospolitszych dolegliwościach z jakimi zmagają się dzieci.

Pediatryczny masaz Tui Na jest łagodną, prostą, a jednocześnie bardzo skuteczną metodą. Wszelakie pytania oraz rezerwacja pod numerem telefonu: 782 074 915.