Masaż aromaterapeutyczny

Odkryj leczniczą moc olejków

     Masaż aromaterapeutyczny jest zabiegiem, wykonywanym z zastosowaniem olejków eterycznych, łączącym leczniczą moc dotyku z indywidualnymi właściwościami olejków, dobranymi dla konkretnej osoby. Pod wpływem masażu naczynia krwionośne skóry rozszerzają się, a olejki w krótkim czasie wnikają do układu krążenia, wywołując reakcję miejscową i ogólną. Fakt ten czyni masaż jedną z najważniejszych metod aromaterapeutycznych, gdyż skutecznie wprowadza olejki aromatyczne do organizmu.

 

Opis zabieguCennik zabiegu

Zasady stosowania masażu aromaterapeutycznego

     Kompozycję olejków zapachowych dostosowuje się do upodobań i dolegliwości osoby masowanej. Ważne jest także przeprowadzenie testu alergicznego, polegającego na wtarciu kropli kompozycji olejków w określone miejsca, np. za uchem. Do masażu wykorzystywane są wysokiej jakości oleje bazowe otrzymywane w procesie wytłaczania roślin oleistych na zimno oraz naturalne olejki eteryczne, które można również stosować doustnie. Fakt ten uświadamia osobę masowaną o tym, iż podczas zabiegu do układu krwionośnego wprowadzane są naturalne substancje.

Kiedy skorzystać z masażu aromaterapeutycznego?

     Masaż aromaterapeutyczny jest połączeniem masażu relaksacyjnego ze względu na delikatne i płynne ruchy oraz masażu naturalnego, polegającego na intuicyjnym rozcieraniu obolałych miejsc. Masaż z odpowiednią kompozycją olejków aromatycznych pomaga w wielu dolegliwościach fizycznych, a także łagodzi objawy napięcia nerwowego i bezsenności. Oto efekty, których można doświadczyć wybierając masaż aromaterapeutyczny:

  • Odprężenie umysłu i ciała
  • Przywrócenie równowagi emocjonalnej i spokojnego snu
  • Rozluźnienie obolałych i zmęczonych mięśni oraz stawów
  • Wzmocnienie układu odpornościowego i zmniejszenie stanów zapalnych
  • Złagodzenie kaszlu, chronicznego zapalenia oskrzeli i astmy
  • Odżywienie, nawilżenie oraz uelastycznienie skóry