Masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi

Doświadcz równowagi wewnętrznej

     Masaż gorącymi kamieniami ma na celu rozluźnienie i oczyszczenie umysłu oraz ciała. W masażu tym wykorzystuje się kamienie bazaltowe pochodzenia wulkanicznego do uaktywnienia przepływu energii życiowej, która ulega zastojowi pod wpływem stresu lub urazu fizycznego.

     Technika masażu wywodzi się z zabiegów stosowanych od setek lat na dalekim wschodzie. Zabieg opiera się na filozofii wschodniej, opisującej główne centra energetyczne, utożsamiane w medycynie zachodniej ze splotami nerwowymi  i z gruczołami dokrewnymi wydzielającymi hormony. U każdego człowieka występuje siedem głównych czakr, z których każda odpowiada za dany narząd, sferę życia i umysłu. Natomiast w chorobach za anomalie, które wymagają oczyszczenia  i wyregulowania. Kamienie podczas masażu rozmieszcza się zgodnie z lokalizacją czakr. Pod wpływem rozchodzącego się ciepła skały bazaltowej i masażu polegającego na delikatnym przesuwaniu kamieni wzdłuż meridianów oraz umieszczaniu ich na punktach akupunktury następuje odblokowywanie przepływu energii życiowej.

 

Opis zabieguCena zabiegu

Korzyści płynące z masażu kamieniami

     Masaż przywraca harmonię ciała i umysłu, powodując swobodny przepływ energii witalnej. Silnie relaksuje, pomagając osiągnąć uczucie spokoju i odprężenia. Ponadto kamienie usprawniają krążenie w naczyniach włosowatych skóry, powodują efekt ukrwienia i uelastyczniają tkanki miękkie. Ułatwiają wchłanianie się długotrwałych krwiaków, wzmagają procesy utleniania tkankowego, ułatwiają wydalanie z tkanek toksycznych produktów procesu zapalnego, uśmierzają ból a także przyśpieszają regenerację włókien nerwowych.

W związku z szerokim spektrum działania ciepła kamieni bazaltowych, wykorzystuje się je, także do leczenia chorób wynikających z patogenu zimna.

Wskazania do masażu gorącymi kamieniami bazaltowymi:

  • Profilaktyczne utrzymanie zdrowia umysłowego i fizycznego w dobrej kondycji
  • Stres i bezsenność
  • Duże napięcie nerwowe i mięśniowe
  • Bolesne miesiączki
  • Zaburzenia krążenia energii wywołane nadpobudliwością nerwową i zaburzeniami krążenia krwi
  • Bóle przeciążeniowe i zmęczeniowe
  • Zimne stopy i dłonie
  • Stany bólowe wynikające z patogenu zimna