Manualny Drenaż Limfatyczny twarzy

Opis zabieguCena zabiegu

Czym jest Manualny Drenaż Limfatyczny twarzy?

     Drenaż limfatyczny jest często stosowany w kosmetyce w celu oczyszczenia i stymulacji skóry twarzy, dekoltu oraz górnej części klatki piersiowej.

     Teoretyczne i praktyczne podstawy Manualnego Drenażu Limfatycznego pozostają niezmienione do dziś od 1934 roku. Wówczas to duński lekarz i masażysta Emil Vodder opublikował wyniki swoich dwudziestoletnich badań klinicznych                     i doświadczeń związanych z zastosowaniem drenażu limfatycznego. Drenaż limfatyczny jako metoda jest wciąż udoskonalana    i  poddawana wielu badaniom. W celach leczniczych metodę manualnego drenażu limfatycznego wykonuje się najczęściej wg opracowania dr Emila Vodera lub prof. dr med. Michaela Foldiego, który w latach 80-ch znacznie rozwinął terapię drenażu limfatycznego.

    Manualny Drenaż Limfatyczny polega na stymulacji układu limfatycznego poprzez zastosowanie określonych technik               i specjalistycznych ruchów, powodujących przepchanie limfy. Limfa jest jasnym wodnistym płynem, który zawiera min.: białka     i elektrolity. Pochodzi ona z krwi i oczyszcza tkanki organizmu. Znajdują się w niej limfocyty, które wchodzą w skład układu odpornościowego.

Główne zasady drenażu limfatycznego twarzy

      Manualny Drenaż Limfatyczny jest łagodnym w odczuciach zabiegiem, który głęboko, pozytywnie i skutecznie wpływa na cały organizm. Ruchy odbywają się zgodnie z przepływem limfy w układzie limfatycznym i krwi w układzie żylnym. Fizjologiczny przepływ chłonki wymaga wolnego, lecz stanowczego tempa masażu, unikając nadmiernego rozgrzania tkanek. Większość naczyń limfatycznych, na które mamy wpływ podczas zabiegu znajduje się tuż pod skórą, dlatego techniki wykonywane są z umiarkowaną siłą, bez zbędnego naciskania naczyń o tkanki głębiej leżące tj. powięź, mięśnie.

Korzyści i wskazania do Manualnego Drenażu Limfatycznego twarzy

Główne korzyści drenażu limfatycznego twarzy w kosmetyce:

  1. Zmniejsza wysięki oraz zastoje limfatyczne poprzez poprawę krążenia limfatycznego ( dotyczy to głównie zastoju limfy w górnej i środkowej części twarzy, okolicy oczodołów oraz fałdów wargowo-nosowych)
  2. Przyspiesza usuwanie szkodliwych substancji powstałych w wyniku przemiany materii
  3. Oczyszcza organizm z toksyn i wzmacnia system immunologiczny
  4. W efekcie twarz wygląda świeżo, młodo i lekko, poprawia się kolor skóry, znikają obrzęki pod oczami i objawy zmęczenia.

     W medycynie estetycznej drenaż służy jako metoda przygotowawcza do niektórych zabiegów wykonywanych w okolicy twarzy, np.; peelingów, przed zastosowaniem wypełniaczy, a także przed i po drobnych zabiegach chirurgicznych.

W chirurgii plastycznej drenaż limfatyczny twarzy jest uznaną metodą rewitalizacyjną po zabiegach liftingu twarzy.

Spokojny przebieg masażu relaksuje i odpręża, co skutecznie uzupełnia terapeutyczne działanie Manualnego Drenażu Limfatycznego.