Masaż dla kobiet w ciąży

Masaż dla kobiet w ciąży

     Specjalistyczny masaż dla Pań w okresie ciąży jest dobrym sposobem na złagodzenie dolegliwości bólowych, zmniejszenie stresu i zlikwidowanie opuchlizny nóg. Profesjonalnie przeprowadzony masaż spowoduje, iż ten niezwykły czas przeżyjecie w zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej.

Opis zabieguCena zabiegu

Kiedy skorzystać z masażu dla kobiet w ciąży?

Masaż w okresie  macierzyństwa dzielimy na trzy etapy:

  • przygotowanie do ciąży
  • masaż w trakcie ciąży rozpoczęty od II trymestru
  • w trakcie rewitalizacji po porodzie


     Masaż wykonywany jest po 12 tygodniu ciąży, w pozycji leżącej na plecach, na boku lub siedząc na specjalnym krześle. Techniki wykonywane w trakcie masażu zostały opracowane przez lekarzy. Delikatne, miękkie i powierzchowne ruchy rozluźniające powięź wpływają pośrednio na zmniejszenie napięcia mięśni, ścięgien i całego ciała. Dużą wagę przywiązuje się do odpowiedniego rozluźnienia okolic przykręgosłupowych. W masażu wykorzystana jest także refleksoterapia stóp lub twarzy. Przez ucisk receptorów na stopach i twarzy reprezentujących poszczególne rejony ciała wpływamy na zmniejszenie dolegliwości bólowych i równowagę fizjologiczną organizmu.
Przed rozpoczęciem masażu macierzyńskiego należy dostarczyć do gabinetu pisemną zgodę lekarza prowadzącego, ewentualne uwagi do stanu zdrowia i wymagania.

Korzyści płynące z masażu

     Profesjonalny masaż podczas ciąży pobudzi mikrokrążenie i pracę układu limfatycznego, co pomoże zapobiec lub zmniejszyć obrzęki i opuchliznę nóg. Przyniesie ulgę w bólach kręgosłupa, który pojawia się już w II trymestrze.
Masaż przez rozluźnienie mięśni wpłynie na zniesienie napięcia emocjonalnego i poprawę kontaktu z własnym ciałem oraz zrozumienia zachodzących w nim zmian.