Masaż klasyczny - leczniczy

Masaż klasyczny-leczniczy

     Masaż klasyczny – leczniczy uchodzi za jedną z najstarszych metod leczenia. Wywodzi się z Chin i Indii, gdzie stanowi naturalną metodę leczniczą. Korzysta się w nim z wielu technik manualnych, stosowanych w odpowiedniej kolejności, które wywierają wpływ na ustrój człowieka, powodując wystąpienie odczynu w tkankach i narządach.

Opis zabieguCena zabiegu

Przywrócenie równowagi napięcia mięśniowego

     Jednym z głównych celów masażu klasycznego jest przywrócenie równowagi napięcia spoczynkowego mięśni szkieletowych, które mogą być przyczyną dolegliwości bólowych. Poziom napięcia spoczynkowego mięśnia wpływa pośrednio na siłę pociągania takich struktur anatomicznych jak więzadła czy rozcięgna, a także w pewnym stopniu na naczynia krwionośne i limfatyczne oraz nerwy obwodowe. Wobec tego przywrócenie równowagi napięcia mięśniowego za pomocą masażu klasycznego przyczyni się do prawidłowego funkcjonowania całego układu ruchu człowieka oraz zniesienia bólu.
Pod wpływem masażu tkanka skórna, tkanka mięśniowa oraz narządy wewnętrzne są lepiej zaopatrywane w tlen i substancje odżywcze oraz następuje w nich szybsze wydalanie produktów przemiany materii. Powyższe reakcje powodują przyspieszenie regeneracji tkanek w masowanej okolicy.
Podczas masażu bodźce mechaniczne oddziałują na układ nerwowy uspokajająco, zmniejszając napięcie mięśni i łagodząc napięcie psychiczne.

Jakie korzyści przyniesie Ci masaż klasyczny - leczniczy

     Masaż ten jest najpopularniejszym zabiegiem, stanowiącym doskonałe uzupełnienie rehabilitacji wybranych zespołów bólowych. Regeneruje i wzmacnia mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, polepsza odżywianie tkanek, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii oraz uaktywnia przepływ krwi i limfy.
Klasyczny masaż grzbietu wzbogacony specjalnymi technikami rehabilitacyjnymi pomaga utrzymać kręgosłup w dobrej kondycji.