Masaż sportowy

Masaż klasyczny - sportowy

     Masaż sportowy jest formą oddziaływania na organizm sportowca. Wykorzystując bodźce mechaniczne w postaci rozcierania, ugniatania, oklepywania i wyciskania, wywołuje odczyn fizjologiczny w tkankach, narządach i układach. Poszczególne techniki masażu wykonuje się energicznie, dostosowując siłę bodźca do indywidualnej reaktywności sportowca i mając na uwadze rodzaj uprawianej dyscypliny sportu.

Opis zabieguCena zabiegu

Korzyści płynące z masażu sportowego

     Masaż sportowy został opracowany na bazie masażu klasycznego-leczniczego w celu zwiększenia możliwości czynnościowych organizmu i osiągnięcia najlepszej gotowości psychofizycznej przed zawodami. Masaż sportowy jest jednym z ważniejszych elementów odnowy biologicznej doprowadzającym w krótkim czasie organizm sportowca po dużym wysiłku do stanu wyjściowego oraz wspomagającym leczenie urazów powstałych podczas treningu lub zawodów.

Wskazania do masażu sportowego

     Masaż treningowy wzmocni zdolności sportowca do pracy na treningu, zwiększając elastyczność i wydolność mięśni. Przeprowadzony pomiędzy okresami wzmożonego wysiłku 2-3 krotnie przyspieszy regenerację organizmu do stanu prawidłowego. Związane jest to z zwiększonym dopływem substancji odżywczych do mięśni i przyspieszonym usuwaniem z mięśni toksyn oraz produktów przemiany materii.
Masaż jest środkiem zapobiegawczym dla wszelakich kontuzji, które mogą powstać pod wpływem przeciążeń występujących w sporcie wyczynowym jak i amatorskim.
Masaż sportowy przyspieszy rekonwalescencję po doznanym urazie i wpłynie na utrzymanie masy oraz siły mięśni podczas unieruchomienia kończyny. Wspomoże także przygotować układ mięśniowo-szkieletowy do wzmożonego wysiłku po długim okresie biernej aktywności fizycznej.