Refleksoterapia twarzy z elementami kamertonoterapii

Refleksoterapia twarzy z elementami kamertonoterapii

Znać prędko po twarzy, jaki się w kim ogień żarzy.
(polskie przysłowie)

     Refleksoterapia twarzy jest metodą, według której strefy odruchowe pokrywające głowę i twarz odpowiadają wszystkim narządom i częściom ludzkiego ciała. Refleksolog podczas zabiegu stymuluje za pomocą specjalnych technik manualnych tysiące zakończeń nerwowych, meridiany oraz znajdujące się na nich punkty akupunktury. Wpływa w ten sposób skutecznie na ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy, a także sprawia, iż organizm reaguje powstaniem zmian fizjologicznych we wszystkich układach równocześnie.


     Kamertonoterapia (muzykoterapia dogłębna - komórkowa) jest nową metodą leczenia naturalnego wywołującą u człowieka głębokie zmiany na poziomie fizycznym, umysłowym i duchowym równolegle. Polega na wytworzeniu czystej i naturalnej wibracji przez aktywowany przyrząd zwany kamertonem oraz na wprowadzeniu powstałej fali dźwiękowej w głąb ciała.

Opis zabieguCena zabiegu

Jakie korzyści przyniesie Ci refleksoterapia twarzy z elementami kamertonoterapii?

     Łącząc refleksoterapię twarzy z kamertonoterapią przyspieszamy i wzmacnimy terapeutyczne działanie zabiegu.
     Refleksoterapia twarzy jest zabiegiem kompletnym łączącym diagnozę energetyczną, terapię oraz zabieg kosmetyczny. Refleksolog wykonując na początku zabiegu tzw. diagnostykę energetyczną twarzy, odnajduje często złogi soli tkankowych        w tkance podskórnej strefy refleksologicznej korespondującej z osłabionym narządem. Zmiany te likwiduje się w trakcie zabiegu tym samym usprawniając funkcjonowanie narządu.
Zastosowanie refleksoterapii powoduje swobodny przepływ krwi, doprowadzając składniki odżywcze i tlen do tkanek oraz organów a odprowadzając toksyny i produkty przemiany materii. Przez to w częściach ciała i mięśniach, do których dostęp krwi był utrudniony, powodował ból i zaburzenia funkcjonowania, naczynia krwionośne rozszerzają się dając efekt uwolnienia od negatywnych napięć, rozluźnienie i zrelaksowanie całego ciała. Pozytywny wpływ refleksoterapii na układ hormonalny objawia się unormowaniem hormonów kontrolujących tkanki i narządy wewnętrzne oraz usprawnieniem myślenia, radzenia sobie  z emocjami, a także wzmożeniem koncentracji. Dodatkowym atutem refleksoterapii twarzy jest poprawa ukrwienia skóry  i zwiększenia napięcia włókien kolagenowych, przez co staje się ona bardziej sprężysta i elastyczna. Zmarszczki ulegają spłyceniu i wygładzeniu dając efekt liftingu  a twarz nabiera blasku.
Wprowadzony stan równowagi fizjologicznej jest dziełem samego organizmu uaktywnionego przez terapeutę.
     W trakcie kamertonoterapii, dobrany zostaje odpowiedni kamerton w celu przyspieszenia regeneracji uszkodzonej tkanki lub wzmocnienia osłabionego narządu wewnętrznego. Po uaktywnieniu, kamerton wytwarza odpowiednie fale dźwiękowe, które przenikają przez ciało. W komórkach dochodzi do wibracji, które rozpoczynają w szybkim tempie proces regenerowania uszkodzonych tkanek i wzmocnienia zdrowych. Komórki w naturalny sposób dostrajają się do fal dźwiękowych jednocześnie odnawiając się, odżywiając i podnosząc swą odporność.

Dla kogo przeznaczona jest refleksoterapia twarzy i głowy z elementami kamertonoterapii?

     Droga, jaką przebywa impuls elektryczny od stymulowanego receptora na głowie do ośrodka nerwowego mózgu jest krótka, ze względu na bliskie sąsiedztwo, dlatego reakcje organizmu na zabieg są bardzo szybkie. Stymulowane w tej okolicy ciała są również nerwy czaszkowe, stąd pozytywne efekty lecznicze, także w chorobach układu nerwowego.
Wskazania do zastosowania refleksoterapii twarzy i głowy:

 • Utrzymanie w równowadze stanu fizjologicznego organizmu
 • Choroby psychosomatyczne
 • Bezsenność
 • Depresje
 • Stany napięcia nerwowego
 • Stres i wyczerpanie
 • Problemy z koncentracją i zapamiętywaniem
 • Niedosłuch
 • Udar mózgu
 • Stwardnienie rozsiane
 • Choroba Parkinsona
 • Choroby nerwów twarzy
 • Uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego
 • Upośledzenie umysłowe