Masaż antycellulitowy wykonywany bańką chińską

Masaż antycellulitowy wykonywany bańką chińską

     Wykorzystanie bańki chińskiej do usunięcia cellulitu przynosi bardzo wyraźne efekty w krótkim czasie.
Leczenie podciśnieniem jest bardzo starą metodą, która była wykorzystywana już 3000 tysiące lat temu, głównie do odsysania toksyn z ukąszeń i leczenia zmian skórnych. W dawnych czasach za bańki służyły wydrążone w środku rogi zwierząt. Coraz częściej stosowane w lecznictwie ewulowały od  wykonanych z rogów i bambusa do szklanych i plastikowych. W  Tradycyjnej Medycynie Chińskiej lekarze używają baniek m.in. do leczenia chorób górnych dróg oddechowych (zapalenia płuc, opłucnej, nieżytu) i w zespołach bólowych kręgosłupa.  Obecnie przeżywają swój renesans,  wykorzystuje się je nie tylko do leczenia grypy czy przeziębienia, ale także w celach kosmetycznych.

Opis zabieguCena zabiegu

Dla kogo przeznaczony jest masaż bańką chińską?

     Masaż ten intensywnie wspomaga pozbycie się cellulitu.  Modeluje i wyszczupla takie partie sylwetki ciała jak talia, brzuch pośladki czy biodra. Szczególnie polecany osobom, które chcą ujędrnić i wyszczuplić swoje ciało. Masaż  o właściwościach antycellulitowych  regularnie stosowany  przyczynia się do ogólnego spadku wagi i poprawy wyglądu skóry na całym ciele.

Masaż bańką doskonale relaksuje i uspokaja poprzez rozluźnienie napiętych mięśni, powięzi i skóry. Polecany jest również osobom zestresowanym, przemęczonym, prowadzącym siedzący tryb życia oraz  dla wyczerpanych wysiłkiem fizycznym.
 

Korzyści płynące z masażu bańką

     Masaż kosmetyczny bańką chińską  polega na uciśnięciu i przyłożeniu gumowej bańki do skóry z objawami cellulitu. Wytwarza się wtedy podciśnienie, które powoduje „zasysanie” skóry do wnętrza bańki, co wpływa na znaczne jej zaczerwienienie. W intensywnie przekrwionej skórze zwiększa się przepływ krwi i płynów ustrojowych, co wywołuje lepsze jej odżywienie, a tym samym pobudzenie metabolizmu skóry i tkanki tłuszczowej. Organizm usówa zbędne produkty przemiany materii oraz toksyny z organizmu.   Efektem tego jest wyrównanie i ujędrnienie skóry oraz „rozbicie” cellulitu i równomiernie rozprowadzenie podskórnej tkanki tłuszczowej.

     Masaż bańką chińską stymuluje mechanizmy odpornościowe organizmu, stosowany jest jako wspomagająca forma  redukująca  obrzęki. Może być wykonany całościowo lub częściowo z większym skupieniem na partiach problematycznych.
Masaż antycellulitowy jest wykonywany z pomocą balsamu  przeznaczonego do masażu skóry ze skłonnościami do gromadzenia się tkanki tłuszczowej i powstawania cellulitu. Specjalnie dobrane naturalne ekstrakty i oleje roślinne wspomagają proces redukcji cellulitu oraz zapobiegają jego ponownemu powstawaniu.

Seria masaży bańką chińska obejmuje zazwyczaj od 10 do 12 zabiegów przyjmowanych w odstępach 2-3 dniowych. Pierwsze efekty widoczne są już zazwyczaj po pierwszych 5 zabiegach. Aby uzyskać pożądane efekty bardzo ważna jest systematyczność.