Masaż profilaktyczny

Masaż klasyczny - profilaktyczny

     Profilaktyka odnosi się do wszelakich działań zdrowotnych mających na celu utrzymanie zdrowia tj. dieta, ćwiczenia, głęboki oddech, a także masaż zapobiegający powstawaniu dysfunkcji w układzie mięśniowo-szkieletowym. Przez profilaktykę także należy rozumieć wykrycie i wyleczenie objawów, które mogą przerodzić się w przyszłości w stany bólowe.

Opis zabieguCena zabiegu

Dla kogo jest przeznaczony masaż profilaktyczny?

     Masaż profilaktyczny jest kierowany do osób, które nie mają wyraźnych objawów chorobowych i chcą przez długi czas cieszyć się zdrowiem psycho-fizycznym.
Jest on zalecany również osobom żyjącym w ciągłym pośpiechu, przemęczonym pracą oraz tym, którym napięcie dnia codziennego kumuluje się w mięśniach pleców i obręczy barkowej.

Korzyści płynące z masażu profilaktycznego

     Masaż ten spełnia ważne funkcje tj. utrzymuje układ mięśniowo - szkieletowy w fizjologicznej równowadze i umożliwia wczesne wykrycie i obniżenie napięcia skóry, powięzi czy mięśni, które może przechodzić na okoliczne tkanki powodując np. osłabienie krążenia krwi. Masaż przez poprawę ukrwienia stawów, więzadeł i mięśni zwiększy elastyczność i wytrzymałość organizmu.